RSS
środa, 16 marca 2011
HMB

Niesłychanie wiele ludzi w tej chwili chodzi na siłownie i stara się zadbać o swoją figurę. Jest to nadzwyczaj trudne, dlatego że potrzebujemy odpowiedniej diety, oraz suplementacji, takich jak białka, HMB, czyli również przeróżne spalacze. Pierw winniśmy zaplanować dobrą dla nas dietę. Gdzie odnajdziemy pomoc w tym momencie? Możemy udać się do dietetyka, albo też niemało informacji na ten temat znajdziemy w Internecie. Wystarczy poczytać i adekwatnie skomponować naszą dietę. Jest także niemało for, na których użytkownicy wspomogą nam w tym wyborze. Dalej musimy wyłowić sobie odpowiedni plan, który będzie nas inspirował w naszych ćwiczeniach. To również bardzo ważne w naszym dążeniu do idealnej sylwetki. Późniejszy etap to odpowiednie odżywki. Bardzo znane wśród sportowców i kulturystów stało się w ostatnim czasie HMB. Czym jest ten środek? Jest to antykatabolik, który wspomoże nam przede wszystkim w poprawianiu naszej masy, siły i siły mięśniowej i wydolności tlenowej osób aktywnych fizycznie. Jest to jeden z najlepiej funkcjonujących preparatów antykatabolicznych. Co to znaczy? Antykatabolizm to przebieg, który hamuje rozpad białek w naszym organizmie, co oznacza że uchowamy własną masę mięśniową. HMB pomaga także w spalaniu tłuszczów i jest pomyślny w czasie procesu redukcji masy własnego ciała. Nasz organizm naturalnie sporządza taki środek jak HMB, niemniej jednak nie na tyle wiele, by spowodować spowolnienie poniektórych niepomyślnych procesów podczas polepszania naszej figury. Ale suplementy to nie całość, liczy się konsekwencja w okresie naszych ćwiczeń, oraz użycie adekwatnej diety. Na nieszczęście sporo ludzi posiada czas, kiedy załamuje się ich motywacja i popełniają głupstwa nie trzymając się przedtem ustalonych celów. Z tego powodu warto znaleźć adekwatną motywację do naszego działania. Na przykład poprośmy, by członkowie naszej rodziny pomogli nam w realizowaniu naszych celów. Gdy będą nam w tym pomagać na pewno dłużej będziemy w stanie uchować naszą dietę, oraz będziemy regularnie trenować.

15:39, dobre-suple
Link Dodaj komentarz »
Węglowodany

Węglowodany to jednocześnie jeden z najistotniejszych elementów pokarmów, jaki daje nam dobrej energii, lecz także jeśli przyjmujemy je nieumiejętnie mogą być powodem nadwagi, czy też otyłości. Musimy stale pomnieć, by przyjmować jak najwięcej węglowodanów prostych, które są jak najmniej przetworzone. Wówczas posiadamy pewność, że przy zachowaniu odpowiedniej ilości owych węglowodanów nie będziemy przybierać na wadze. Węglowodany złożone tymczasem są naszą zmorą i niestety występują co raz to nagminniej. Są one dla nas niepokojące w związku z tym, że po ich zakosztowaniu bardzo prędko wzrasta poziom cukru we krwi, a co za tym chodzi – wszelkie składniki żywnościowe są wchłaniane szybko i może to być powodem gromadzenia się tkanki tłuszczowej w naszym organizmie, kiedy oddamy mu za dużo energii. Szczególnie, kiedy nie uprawiamy aktywnego trybu życia. Gdy ćwiczymy wówczas nawet, kiedy zjemy węglowodany złożone posiadamy możliwości je wyczerpać w czasie wysiłku fizycznego, gdyż nasze mięśnie wymagają glukozy do prawidłowej pracy. Które produkty zawierają węglowodany dla nas złe? Przede wszelkim w białym pieczywie, gdzie stosowana jest wysoko oczyszczona mąką. Taka mąka to także bułki, biały ryż, makaron, płatki kukurydziane, czy też ziemniaki. Pozostałe artykuły to takie, jakie zawierają cukier rafinowany, czyli wszystkie syropy, słodycze, napoje gazowane. Niestety wszystkie te towary są łatwo osiągalne we wszystkich sklepach, a wszystkie ich alternatywy są odpowiednio droższe. Z tej przyczyny też dużo ludzi kupuje to co wpadnie im pod rękę, nie zwracając uwagi na węglowodany i pozostałego typu składniki odżywcze. W naszych daniach należy przede wszystkim używać sporej liczby roślin strączkowych. Nie oddziałują one na pułap glukozy we krwi, poprzez co nie będziemy w stanie tak szybko przybrać na wadze. Ogólnie na dzień w naszym pożywieniu mniej więcej 50-70% energii winno wywodzić się właśnie z węglowodanów. Resztę powinniśmy dostarczać w postaci białek, które są dużo bardziej korzystne dla własnego organizmu i równie potrzebne tak jak węglowodany.

15:38, dobre-suple
Link Dodaj komentarz »
Kreatyna

Dużo osób co raz nagminniej idzie na siłownię i tego rodzaju sport jest co raz to popularniejszy. Dzieje się tak dlatego, że zaczynamy dbać o naszą sylwetkę i generalny wygląd. Jednak chodzenie na siłownie nie zawsze daje efekt, z tej przyczyny wiele osób ćwiczących na siłowni sięga po taki środek jak kreatyna. W czym ona nam wspomoże? Kreatyna na pewno nadzwyczaj nas wspomoże w budowaniu własnej masy mięśniowej, którą nadzwyczaj z trudem jest zdobyć. Nie powoduje ona tylko przyrostu masy mięśniowej, jednak także kreatyna jest nadzwyczaj dobrym środkiem, aby po prostu osiągnąć siłę. Do tego nie sprawia ona efektów ubocznych, tak jak w wypadku nielegalnych na naszym rynku i niezdrowych dla naszego organizmu sterydów. Jakie są jeszcze pozytywy stosowania takiego środka jak kreatyna? Przede wszelkim podniesie ona własną wytrzymałość na ból, który doświadczamy w czasie treningu, oraz wzmacnia ona trwałość własnego organizmu na napięcie. Blokuje ona także powstanie zakwasów, które są marą niewyrobionych bywalców siłowni, lub też objawem przetrenowania. W wielu przypadkach kreatyna dla wyższego absorbowania jest używana z innymi suplementami takimi jak BCAA, lub również glutamina. Nie ma również przeciwwskazań co do wykorzystywania kreatyny, jednak jest kilka kwestii, których nie zdołamy robić w trakcie jej zażywania. Główną rzeczą to przyjmowanie kofeiny – w postaci kawy, czy też innych specyfików. Musimy zawsze pamiętać, by nie pić jej bezpośrednio po przyjęciu kreatyny. Także winniśmy ograniczyć jedzenie tłuszczu do minimum, które określi nam właściwa dieta. Najbardziej niewskazanym artykułem, jakiego nie wolno nam przyjmować to alkohol. Z którego powodu? Wobec tego, że alkohol nas odwadnia, a podczas brania kreatyny potrzebujemy nadzwyczaj dużej ilości wody do syntezy białek. Jak widzimy kreatyna to nadzwyczaj akuratny środek, jeśli rozmyślamy o ładnym ciele. Musimy jednakże pamiętać o paru specyfikach, których nie można nam zażywać. Nie warto dać się chwili słabości, w trakcie gdy wsadziliśmy ju dużo pracy w nasz wygląd, a przede wszystkim pieniędzy.

15:37, dobre-suple
Link Dodaj komentarz »
Białko

Białko to jeden z najistotniejszych składników pokarmowych w naszym życiu. Nasz organizm to praktycznie 60% wody, oraz 20%, białek 10% tłuszczów, 1% węglowodanów i 4% składników mineralnych. Jaka jest funkcja białka w naszym organizmie? Jest to fundamentalny półprodukt budulcowy dla własnych tkanek. Na dodatek służy jako materiał energetyczny, niemniej jednak nie jest w tym przypadku za bardzo efektywne. Białko jest bardzo ważne jeśli chodzi o odmianę materii. Jest koronnym napędem napędzającym ten proces, w związku z tym właściwy pułap białka jest tak bardzo istotny. Wpływa ono również na odczuwanie głodu – podczas jego niedoboru nie tylko zatrzymuje się zmiana materii, ale również jesteśmy bardzo głodni. Białko tworzy się z 22 aminokwasów, z których nasz organizm jest w stanie wygenerować 13, a pozostałość musimy mu donieść z zewnątrz, wobec tego dieta suta w białko pochodzenia zwierzęcego jest w wyższym stopniu korzystna niż dieta wegetariańska, czy też wegańska. Najbardziej dla nas kosztownym jest białko jaja kurzego, i białko zawarte w mleku, które we wczesnych latach odbieramy od matki. A jak przez nasz organizm są sporządzane pozostałe aminokwasy konieczne do produkowania pełnowartościowych białek? Gdy spożyjemy odpowiednią liczbę węglowodanów i tłuszczów, wtedy ta energia doniesiona do nas przez posiłek jest stosowana do syntezy białek. Z tej przyczyny tak ważne jest opracowanie sobie w pełni zbilansowanej diety, jaka będzie pozwalała naszemu organizmowi wszystkie przemiany przebiegające w obrębie niego. Białko to również bardzo popularny suplement, jaki przyjmują kulturyści. Odpowiednio dobrane odżywki białkowe są niezbędne jako budulec mięśni, i środek, jaki hamuje obniżenie masy mięśniowej w czasie cyklu redukcyjnego. Zażywnie odpowiednich białek będzie pozwalać nam skonstruowanie zdrowej sportowej i umięśnionej sylwetki, gdzie będziemy w stanie podkreślić wszelkie nasze mięśnie. Bez wątpienia jak wspomniałam przy tym musimy posiadać dobraną odpowiednią dietę, tak by te białka umożliwiały nam budowanie komórek i rozbudowę tkanek.

15:37, dobre-suple
Link Komentarze (1) »
Aminokwasy

Nasz organizm do harmonijnego aktywności pożąda wiele mikroelementów, witamin i nie jedynie. Jednym z najbardziej dla nas ważnych fragmentów, jakie powinniśmy regularnie zażywać z naszymi posiłkami są aminokwasy. Są one niezmiernie ważne jako budulec wszelkich białek, i poniektóre służą do syntezy poniektórych hormonów. Niektóre aminokwasy są wytwarzane przez nasz organizm, to znaczy są w naszym organizmie syntezowane. Znaczy to, że nasz organizm potrafi sam takie aminokwasy wygenerować. Są także takie aminokwasy, które musimy przyjmować wspólnie z pokarmem. Na przykład fenyloalanina oraz tryptofan. W gruncie rzeczy nasz organizm jest w stanie wykształcić sam 13 z 21 białek samodzielnie. Resztę musimy dostarczać mu wraz z naszymi daniami, a po największej części są one zawarte w mięsie. Wobec tego też wegetarianie czasem posiadają kłopot z brakami tychże białek. Co prawda nie wszyscy, jednak błędnie skomponowana dieta może być przyczyną braków. W sklepach możemy także kupić suplementy w postaci aminokwasów, jakie w wielu przypadkach są używane przez sportowców, a w szczególności poprzez kulturystów. Wskutek temu, że zażywają aminokwasy w takiej formie, to siła ich organizmu rośnie. Również na skutek zażywaniu tego rodzaju środków muskuły prędzej się odnawiają, a składniki odżywcze są sporo sprawniej dawane do naszych komórek. Właściwa suplementacja białkami może także wspomóc nam w spalaniu tłuszczu – w czasie redukcji wspomoże nam w stabilizacji małego pułapu naszej wagi. Te środki są osiągalne pod nazwą BCAA, która jeżeli masz dowolny kontakt ze kulturystyką zapewne ci się kiedyś obiła o uszy. Takie środki polecane się również osobom aktywnym, które niejednokrotnie pracują w stresie i poprzez to wymagają rychłej regeneracji. Z tej przyczyny widzimy jak istotne są poniektóre części dla naszego organizmu. Bez nich z pewnością nasze ciało nie funkcjonowałoby akuratnie. Z tego powodu należałoby również zadbać o to, by w naszym pożywieniu odnalazły się wszystkie te składniki, jakie są dla naszego organizmu niezbędne do życia i odbudowania się.

15:36, dobre-suple
Link Dodaj komentarz »
Odżywki

Co raz to prędzej zbliżające się lato niejednokrotnie zmusza nas do przemiany naszego ciała. Sporo ludzi potrzebowałby także być w posiadaniu umięśnionego i drobnego ciała. W jaki sposób to uzyskać? Tylko i tylko spartańską pracą. Pierwszym etapem, jaki musimy poczynić jest dobranie sobie właściwej diety. To ona tak faktycznie jest podstawą do tego, by nasze ciało należycie się modelowało. Na tym etapie zdołamy również dobrać sobie odpowiednie odżywki. Drugi etap to dobranie sobie właściwego planu ćwiczeń. Niektórzy myślą, że wystarczy po prostu pójść na siłownię i po prostu dźwigać ciężary. Nic bardziej błędnego. Żeby nasze mięśnie rosły niezbędny jest drobiazgowy plan, jaki będzie przewidywał wszelkie sytuacje, takie jak okres odbudowy mięśni i bez wątpienia naszych sił. Żadne odżywki nie pomogą nam nam niestety w tym procesie. Dodatkowo musimy pomnieć, żeby w programie było ujęte całe ciało, a nie wyłącznie jakiś jego element. To że trenujemy jedynie brzuch w żadnym razie nie oznacza, że wyłącznie z niego stracimy zbędny tłuszcz. Kolejny etap to bez wątpienia wprowadzanie naszych wszystkich celów. Musimy regularnie ćwiczyć, adekwatnie się odżywiać i brać akuratne odżywki, jakie są niezmiernie pomocne w momencie, gdy formujemy nasze ciało. Jest to najtrudniejszy etap, gdyż na rezultaty trzeba dosyć długo. Wielu ludzi traci euforię, kiedy widzą, że ich ciałko się nie zmienia. Jest to jednak kwestia czasu i twardej pracy. Na nieszczęście na rynku nie ma tego typu środków, które zezwolą nam odchudzić się, czy też też nabrać muskułów od razu i do tego bez wysiłku. Jedyne czym zdołamy się wspomagać to adekwatne suplementy takie jak właśnie odżywki, czy też rozmaite spalacze osiągalne szeroko na rynku. Ale w tym przypadku musimy doradzić się eksperta co do wszelkich środków, jakie będziemy przyjmowali. Wyłącznie oczywiście fachowiec jest w stanie dobrać nam odpowiednie odżywki, oraz inne suplementy, jakie będą nas wspomagały. Nie można także zapomnieć o witaminach, które pozwolą, by nasz organizm był w trwałej równowadze i harmonii. Pamiętajmy tylko, że bez spartańskiej pracy nic nie uzyskamy.

15:36, dobre-suple
Link Dodaj komentarz »
Archiwum